Biatlonista Moravec „přepral“ soupeře i dutiny. V cíli ale trpěl

Biatlonista Moravec „přepral“ soupeře i dutiny. V cíli ale trpěl

Články

Tři volné dny si užil s rodinou, která ho přijela navštívit. A to zkrátka byla ta správná injekce plná motivace. Biatlonista Ondřej Moravec promítl svou dobrou náladu i do čtvrtečního vytrvalostního závodu na 20 kilometrů. Na mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu exceloval ve střelbě, kterou podtrhl i slušným během. V cíli se radoval ze stříbrné medaile. „Jsem strašně spokojený, před mistrovstvím bych si tohle netipl,“ říkal o chvíli později.

Titul mu unikl o pouhé tři sekundy, nestačil pouze na Američana Baileyho. Malinké zklamání jste však z jeho očí mohli číst. „Je to škoda, chvilku to vypadalo, že by to mohlo vyjít,“ povídal Moravec v rozhovoru pro Českou televizi. „Byly to nervy."

Základem byla právě bezchybná střelba. Jen tři biatlonisté mířili přesně. „Konečně jsem dokázal to, co dřív. Na střelnici jsem se koncentroval a na nic nemyslel,“ vyprávěl český biatlonista. „Běžecky to ale nebylo úplně ono, což mě trochu mrzí. Bohužel je ale každý den jiný.“

Na středečním tréninku si přitom Moravec stěžoval na dutiny. „V úterý to bylo horší, měl jsem zase nafouklé dutiny jako kráva,“ líčil ještě před závodem. „Navíc se mi tenhle vytrvalostní závod bude líbit. Ten čtyřkilometrový okruh je šitý pro mě. Je tam přidaná pasáž, kde se jezdí na dva jedna, což mi tady hrozně sedí.“

Moravec jezdí na šampionátu v nejlepší formě. Pátý byl ve sprintu i ve stíhačce a zvedl si náladu z nepříliš vydařené sezony. „A dvacka je strašně o tom, jak se člověk cítí. Když je na tom dobře, tak se pak projevují i velké rozdíly, co se týče běhu. A souvisí to i s psychikou, protože potom je to mnohem lepší i na střelnici," uvažoval.

Skvěle si vedli další Češi. Michal Krčmář dojel šestý a Michal Šlesingr osmnáctý.

Foto: Český biatlon/Petr Slavík