Biatlon na vodě? Bláznivá kombinace sportů znovu bavila Prahu

Biatlon na vodě? Bláznivá kombinace sportů znovu bavila Prahu

Články

Sjezd z rampy, průjezd pěti brankami... a střelnice! Ani vodní slalom, ani biatlon. Spíš kombinace obojího. Takový je Riverside Cross – jeho čtvrtý ročník se v úterý konal na pražské Náplavce.

„Největší zrádností jsou vlny, s člověkem to hází ze strany na stranu a je těžké mířit,“ přiblížil Vít Přindiš, jenž v minulosti Riverside Cross dvakrát ovládl. „Každopádně jsem si to zase moc užil. Fantastičtí byli i diváci, snad jich hodně přijde i o víkendu do Tróji.“

Netradiční exhibice znovu přilákala do centra Prahy celou řadu hvězd: nechyběl stříbrný muž z předloňského mistrovství světa Jakub Grigar, dvojnásobná olympijská medailistka Jessica Fox z Austrálie nebo Češi Jiří Prskavec s Vavřincem Hradilkem a Kateřinou Kudějovou.

Slušně obsazená byla i kategorie VIP, v rámci které se na vodu vydala třeba snowboardcrossařka Eva Samková nebo moderní pětibojař David Svoboda. „Sejdeme se tu všichni kamarádi a pokecáme v uvolněné atmosféře, nikdo nic nehrotí, jen se ze srandy hecujeme,“ řekl Jakub Grigar.

Základní pravidla show jsou vždy stejná. Závodníci musí projet pěti brankami a pak přímo z vody vystřelit laserovou puškou na terče. Když minou, otáčí se místo trestného kolečka kolem své osy. Libovolně, takže se počítají i eskymácké obraty.

„Střelecky mi to moc nejde, takže jsem se skoro pořád jen otáčela,“ smála se promočená Amálie Hilgertová. „Jestli z toho budu mít rýmu, tak to Vávrovi nepřeju!“

Právě Vavřinec Hradilek akci spolu s agenturou Seven Days Agency. spoluorganizoval. Také závodil, ale jakmile ve vyřazovacím „battlu“ vypadl, proměnil se v pořadatele. „Zase nám klaplo počasí, všichni se bavili. Jsem nadšený, že si akce získává na popularitě.“

Kategorii VIP osobností vyhrál bývalý snowboardista Michal Novotný, mezi ženami v K1 uspěla Jessica Fox, nejlepším kanoistou byl Matyáš Lhota a „královskou“ disciplínu K1 mužů si podmanil Slovák Jakub Grigar.

Akce byla zároveň pozvánkou na víkendový Světový pohár vodních slalomářů do pražské Tróji. Tak přijďte fandit!

Foto: Jakub Pláteník