Basketbalistky jsou ve čtvrtfinále, na soupeřky čekají

Evropské hry 2019
1 Minuta čtení

České basketbalistky postoupily do čtvrtfinále Evropských her. Nejprve zdemolovaly Rumunky 21:3, pak sice prohrály s německými reprezentantkami 14:21, ale v pondělí si zahrají o postup do semifinále. Na svého soupeře i přesný čas klíčového zápasu turnaje v běloruském Minsku si musejí počkat, až se dohrají všechny zápasy ve skupinách.

„Postoupily jsme ze skupiny, to je nejdůležitější, to byl náš první cíl,“ prohlásila Alžběta Levínská. „Musíme jít postupnými kroky, zapomenout na prohru a soustředit se na čtvrtfinále,“ doplnila Denisa Harapesová.

Zápas s Rumunkami byl jasnou záležitostí. Do poloviny duelu české hráčky povolily soupeřkám jediný bod a utkání ukončily ještě před vypršením hrací doby, neboť dosáhly 21 bodů. Pak měly zhruba hodinu a půl přestávku a čelily silnějším Němkám.

„To bylo úplně něco jiného, byly silnější, jsou větší,“ hodnotila Levínská. Zhruba do sedmé minuty desetiminutového klání basketbalistky dokázaly držet vyrovnaný stav, pak rozhodla zejména výšková převaha Němek. „Nám navíc už pak na konci trochu došly síly, bylo to celkem náročné ty dva zápasy takhle za sebou. Rozhodně uvítáme den volna,“ doplnila Levínská.