Basketbalisté jsou ve čtvrtfinále! Čekají je Rusové

Basketbalisté jsou ve čtvrtfinále! Čekají je Rusové

Články

Basketbalisté v přímém souboji o postup ze skupiny porazili Turky 22:13 a jsou ve čtvrtfinále Evropských her. V pondělí je čekají vítězové skupiny B Rusové, čtvrtfinálové zápasy se budou hrát od 13:50. „Teď už není slabých soupeřů,“ shodli se reprezentanti.

V prvním dnešním utkání Češi prohráli s Lotyši 17:21 a bylo jasné, že musejí poslední zápas ve skupině vyhrát. „To jsme si prohráli zejména hlavou. Když se to začalo lámat, začal utíkat čas, tak tam z naší strany přišly fauly a oni nám začali utíkat,“ hodnotil zápas s Lotyši Daniel Zach. „Nemyslím si, že bychom na ně nestačili fyzicky. Ani nebyli lepší, dnes to bylo o hlavě. Myslím, že jsme dost zkušení na to, abychom takové situace zvládali,“ zlobil se trochu.

Poslední duel ale basketbalisté zvládli na výbornou. „Je to splněný první krok. Škoda, že nevyšel zápas s Lotyši, chtěli jsme jít z prvního místa,“ litoval trochu Vladimír Sismilich. „Ale je to jedno. Turkům už na konci trochu došel dech, nedobíhali balony, měli jsme volné střely,“ popisoval zápas Sismilich. „Poučili jsme se z chyb, které jsme dělali z Lotyšskem. Teď jsme si to líp přihrávali. Hráli jsme lépe a vyšlo to, takže spokojenost a radost,“ dodal Ondřej Dygrýn.