Atletka Rosolová po porodu: Že mám posunutý práh bolesti, jsem si jen myslela

Atletka Rosolová po porodu: Že mám posunutý práh bolesti, jsem si jen myslela

Články

Na atletickém stadionu tvrdě dřela mnoho let. „I proto jsem si myslela, že mám posunutý práh bolesti,“ říká atletka Denisa Rosolová, maminka téměř týdenní dcery Evelin. „Ale porod se nedá s ničím takovým srovnat, je to úplně jiná bolest. Kdo to nezažije, nepochopí,“ líčí ještě vicemistryně Evropy na 400 metrů překážek.

V pražské porodnici U Apolináře rodila pod dohledem vrchního porodníka sportovních hvězd Antonína Pařízka osm hodin. „Když pak vidíte ten zázrak, rychle na všechnu tu bolest zapomenete,“ usmívá se jednatřicetiletá partnerka vícebojaře Adama Sebastiana Helceleta.

Evelin na prvním místě

Všestranná atletka, která má doma i halový evropský bronz ze skoku dalekého, už má za sebou první krušnou noc. „Když je dítě nakrmené, přebalené a stejně řve a řve a řve, cítíte bezmoc. Je vám ho strašně líto, ale ať děláte, co děláte, nedaří se vám ho uklidnit. Taková byla jedna naše noc,“ popisuje.

Také její priority se po porodu dcery změnily. „Já teď neřeším nic jiného, než aby byla malá zdravá, šťastná a spokojená. Není pro mě nic důležitějšího,“ je si jistá a se smíchem dodává: „Ale taky chci, aby to doma nějak vypadalo, takže funguju trochu i po téhle stránce.“

Foto: Getty Images