Adrenalin i suché záchody! Olympijská šampionka teď touží po „zapovězené“ medaili

Adrenalin i suché záchody! Olympijská šampionka teď touží po „zapovězené“ medaili

Články

Společně s bývalým skicrossařem Tomášem Krausem na okamžik přeplula na druhý břeh. Při tvorbě dokumentu pro Českou televizi si totiž oba vyzkoušeli roli moderátorů. Osmidílný seriál se spoustou adrenalinu nabídne televize po Novém roce. „Je to něco jiného, než dělat rozhovory před kamerou,“ směje se snowboardcrossařka Eva Samková, dvojnásobná olympijská medailistka.

Samková nalétala a najezdila tisíce kilometrů, nejen kvůli natáčení a tréninku – cestováním i relaxovala. S kamarádkou procestovala západní pobřeží Spojených států. A o zážitky nebyla nouze. „Šly jsme třeba tůru v Yosemithech, pak jsme odpočívaly v zátoce a bydlely jsme v kempu, kde byly jen suché záchody. Ale bylo to nádherný,“ usmívá se. „Odpočívala jsem i u nás doma v Krkonoších. Člověk v klidu vstane, jde na trénink, potom na koně.“

Žádná vykydávka

Poolympijskou sezonu nebere nikterak na lehkou váhu. Na únorovém mistrovství světa v americkém středisku Solitude by ráda konečně přidala cenný kov i z tohoto šampionátu. Nejlépe zatím skončila pátá v roce 2011. „Tenhle areál v Americe znám, před dvěma lety jsem tam vyhrála Světový pohár. Těším se a doufám, že konečně přivezu medaili. Už by bylo na čase,“ říká. „Ani tahle sezona nebude žádná vykydávka.“

Samková chtěla doplnit chybějící medaili už v roce 2017 v Sierra Nevadě, ale tehdy v semifinále vyjela z trati a po pádu v malém finále skončila až dvanáctá. „Já se pořád zhoršuju. Byla jsem pátá, pak sedmá, sedmá a naposled dvanáctá," vypočítává v žertu olympijská šampionka ze Soči 2014.

Nicméně reprezentační soustředění v italském Stelviu jí sedlo náramně. „Po první jízdě jsem řekl, že není důvod, aby Evka mistrovství světa nevyhrála. Jezdí asi nejlíp v životě," myslí si kouč Marek Jelínek.

Samková se navíc vyhnula operaci problematických ramen. „Našla jsem si novou skvělou fyzioterapeutku na Dukle. Evička s námi bude i jezdit. Myslím, že ramena určitě v sezoně někdy znovu vypadnou. Ale je lepší, když vypadnou bez operace, protože na to jsem zvyklá. Já s tím umím jezdit," uvažuje.

To dokázala právě na olympijských hrách v Soči. Pouhý den po nepříjemném zranění stála na startu a později ho ozdobila olympijským triumfem.

Eva Samková se nebojí ničeho. Mrkněte, jakou výzvu na olympijských hrách v Pchjongčchangu přijala...

Foto: ČOV/Jan Malý