7 hodin na kurtu nebo 110 kol v ringu. Nejdelší sportovní zápasy historie

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení

V Norsku se v neděli odehrál nejdelší hokejový zápas historie, který skončil vítězným gólem až po téměř jedenácti třetinách. Jaké jsou další sportovní maratony? Vybrali jsme pět z nich.

NHL, Detroit – Montreal (177 minut)
V roce 1936 se odehrál dosud nejdelší zápas NHL. První semifinále série trvalo přesně 176 minut a 30 vteřin, než gólem na 1:0 (!) v šestém prodloužení rozhodl domácí zelenáč Mud Bruneteau. Končilo se ve dvě ráno a diváci prý za odměnu strkali střelci vítězné branky do výstroje peníze.

Extraliga, České Budějovice – Vítkovice (114 minut)
Česká extraliga pamatuje maraton z roku 2013, kdy se rozhodující páté utkání předkola play off hrálo až do třetího prodloužení. V něm se prosadil hostující Peter Húževka, časomíru zastavil na údaji 113:51. Téměř o půl hodiny tím posunul dosavadní rekord z roku 2009 v duelu Pardubic s Plzní (86 minut).

Davis Cup, Švýcarsko – Česko (421 minut)
Rekord s českou stopou. 1. kolo Davis Cupu 2013, švýcarská Ženeva, čtyřhra Wawrinka/Chiudinelli vs. Berdych/Rosol 6:4, 5:7, 6:4, 6:7 (3:7), 24:22. Češi proměnili mečbol přesně po sedmi hodinách a jedné minutě, delší zápas se v Davis Cupu nikdy nehrál. Nejdelší tenisový zápas vůbec ale sehráli tři roky předtím John Isner s Nicolasem Mahutem. Ve Wimbledonu skončil jejich duel až po jedenácti hodinách.

MLB, Chicago White Sox – Milwaukee Brewers (486 minut)
Po osmnácti směnách za stavu 3:3 se zápas přerušil a dohrával druhý den. Bláznivý baseballový mač v květnu 1984 poznal vítěze po více než osmi hodinách homerunem Harolda Bainese, po němž domácí vyhráli 7:6. Dodnes jde o jeden z nejslavnějších homerunů v historii ligy.

Box, Andy Bowen vs. Jack Burke (420 minut)
110 kol. Tak dlouho trval boxerský zápas v americkém New Orleans v dubnu 1893. Začalo se v devět večer a končilo ve čtyři v noci, bitva ovšem vítěze nepoznala. Boxeři se dohodli na remíze, samým vyčerpáním už stova stáli na nohou.