42 hodin házené v kuse. Na pražské Štvanici se uskuteční bláznivý maraton

42 hodin házené v kuse. Na pražské Štvanici se uskuteční bláznivý maraton

Články

Více než 840 hráčů v 84 týmech. Hrát se bude téměř dva dny nonstop: v sedm ráno i ve tři v noci. „Je to ambiciózní projekt a především velká oslava sportu,“ řekl Karel Nocar, manažer reprezentací. Házenkářský maraton, který je součástí akce Hvězdy pro legendy, odstartuje na Štvanici 19. června.

Zápas bude trvat symbolicky 42,195 hodin, což je kilometrová vzdálenost běžeckého maratonu. Rozdá se během něj přes 1 600 lahví vody a organizátoři na něj mají mimo jiné připraveno 20 házenkářských míčů.

„Věříme, že se nám podaří zaplnit všechny termíny. Soustředíme se hodně na mládež, takže maratonu se zúčastní i pár týmu ze základních škol. Je však potřeba zdůraznit, že se do něj může zapojit každé družstvo minimálně o osmi hráčích. Pro všechny to bude velký zážitek, taková akce u nás není každý den,“ říká Nocar.

Na štvanickém centrálním kurtu se budou ve dvou týmech střídat děti, amatéři i registrovaní hráči. Skóre se bude sčítat a vzejde z 42 odehraných hodin. Na dodržování pravidel dohlédnou rozhodčí z Českého házenkářského svazu.

„Přijdou i komisaři z agentury Dobrý den. Naším cílem je i zápis do české knihy rekordů. Nejsem si jistý, jestli bychom neatakovali i evropský rekord. To se necháme překvapit,“ usmívá se Nocar.

Největší světová esa na jednom místě

Akce Hvězdy pro legendy je oslavou největších triumfů české házené a jejím vrcholem je kromě maratonu také ženská i mužská exhibice hvězd mezi výběrem světa a týmem složených z českých a slovenských hráčů. Zúčastní se například dvojnásobný olympijský vítěz Daniel Narcisse z Francie, nejlepší hráčka za rok 2013 Andrea Lekičová ze Srbska nebo česká hvězda Filip Jícha.

Na Štvanici se sejdou také stříbrní medailisté z olympiády v Mnichově 1972, od největšího úspěchu tuzemské házené uplynulo 45 let.

Vstup na akci je zdarma. Více informací najdete ZDE.