24 hodin Radka Štěpánka: Jak ztratit olympijský sen a zase ho získat

24 hodin Radka Štěpánka: Jak ztratit olympijský sen a zase ho získat

Články

Půl roku práce a obětí pro jeden velký cíl – úspěch na olympiádě. To všechno bylo pro Radka Štěpánka najednou ztracené, protože se v sobotu dozvěděl – na olympiádu nepojedeš. Naštěstí zafungovala soudržnost daviscupového týmu a sedmatřicetiletého tenistu ve čtyřhře doplní kolega Lukáš Rosol. Do Ria si jedou pro medaili.

Mělo to být představení sehrané dvojice Štěpánek–Berdych. Jenže krátce před začátkem olympiády se Tomáš Berdych z her odhlásil. Davis Cupem znavený Radek Štěpánek tak měl jeden den na to, aby v neděli stačil ještě účast v Riu zachránit.

„Za posledních dvacet čtyři hodiny jsem toho moc nenaspal, už se mi klíží oči,“ řekl v neděli novinářům znavený, ale šťastný Štěpánek. Podařilo se mu totiž najít nového parťáka – Lukáše Rosola.

Při změně deblové dvojice pomohla také snaha České sportovní, která hráče zastupuje. Uzávěrka olympijské nominace byla v neděli, nervozní Štěpánek tak chvíli řešil svoji obtížnou situaci, chvíli stačil v Třinci vydatně fandit Jiřímu Veselému ve čtvrtfinále Davis Cupu.

Existují určitě poklidnější neděle, ale nakonec to stálo za to. S Lukášem Rosolem odehrál Radek Štěpánek o víkendu napínavou daviscupovou čtyřhru. V pěti setech spolu trápili dvojici Mahut–Herbert, nejlepší pár světa.

Ambice zůstávají

„S Lukášem jsme se v sobotu sehráli dost. Nemohli jsme mít lepší test než hrát proti tak skvělým tenistům. Zatlačili jsme je do kouta,“ odmítl Radek Štěpánek diskuze o chybějící sehranosti.

Stejné zůstávají i ambice, které před olympiádou vyhlásili ještě s Tomášem Berdychem – přivézt cenný kov. „S Radkem se na olympiádu těším a jedeme tam udělat medaili,“ potvrdil Lukáš Rosol.

„Můj sen o olympiádě se v sobotu rozplynul, přitom jsem tomu obětoval všechno. Pak ale ze mě spadlo obrovské břemeno a můžu se lvíčkem na prsou odjet na olympiádu,“ dodal už zase bojovně naladěný Štěpánek.

Nová dvojice má v Riu určitě šanci uspět. Lukáš Rosol je oporou daviscupového týmu – naposledy v pátek porazil světovou desítku Tsongu. Radek Štěpánek je zase podle Jaroslava Navrátila nejlepším deblovým hráčem v Česku.

Oba zkušení borci se teď rozjeli po vlastní ose, za nedlouho se ale jejich cesty zase spojí. Na olympiádě v Riu tenhle olympijský příběh bude ještě pokračovat.